Çanta Hazırlanması

Çanta ve malzeme özellikleri

” Örnek Gönderi Çantası ” çift katmanlı ısı izolasyon malzemesi içermektedir. Laboratuarımıza ait transport çantalarımız numunelerinizin bize en uygun şekilde ulaşması için tasarlanmıştır. Çantamızın dış yapısı içerisindeki sıcaklığı muhafaza ederek, numuneleri dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruyabilecek sert bir yapıya sahiptir. Çantamız içerisinde bulunan delikli strafor tüplerin dik bir şekilde gelmesini ve çanta içindeki soğuk havanın sirkülasyonunu sağlamaktadır. Çanta içinde straforun orta kısmında yer alan buz kalıbı numunelerin uygun ısıda gelmesi için gereklidir. Lütfen numune çantasında kullanacağınız buz kalıbını bir gece öncesinden dondurunuz. Çantalarımızda yer alan ince kapak kapatılarak numunelerin taşıma sırasında hareketini engeller. Çanta içinde yer alan kilitli poşetler istem formlarının gönderimi için kullanılmalıdır. Çantalar yerleştirme işlemi bittikten sonra kelepçe ile kapatılmalıdır. Kelepçe ile kapatılmayan çantaların transferi esnasında açılması ve içerisindeki numunelerin kaybolması muhtemel olduğundan, çantaların kelepçe ile kapatılması zorunlu bir uygulamadır. Kelepçe ile kapatılmadan gönderilen çantalardaki numune kayıplarından Laboratuarımız sorumlu değildir.

Çanta Düzeni

Önce 2 adet buz aküsü çantanın yan bölümlerine yerleştirilir. Gönderi örnekleri “strafor rack” taki tüp deliklerine uygun şekilde dizilir. Kutudaki örneklerle ilgili “Test İstem Formu” çanta içine konulur. Numune göndermek için size gerekli olan sarf malzemelerin bitmesi veya azalması durumunda “Müşteri Sarf Malzeme Talep Formu” nu doldurarak çanta içerisine yerleştirdikten sonra çantanın ağzını kelepçeleyiniz. Telefonla yapılan sarf malzeme taleplerinin, herhangi bir karışıklılığa sebep olmaması için kabul edilmeyeceğini belirtiriz.

NOT

Laboratuarımıza örnek gönderirken, Laboratuarımız tarafından size gönderilen (serum tüpü,patoloji kabı, idrar ve gaita kabı..vb.) malzemeleri kullanınız. Özellikle vidalı kapak dışında gönderilen serum örneklerinin transport esnasında dökülmesi tetkiklerin gecikmesine neden olmaktadır

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir